Sortiment

Vinice

Naše viniční tratě se nachází v jedněch z nejlepších terroirech jižní Moravy, v srdci chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervaci Pálava a přilehlých Dunajovických kopcích v Mikulovské vinařské podoblasti.

Veškeré práce ve vinici provádíme ručně, co nejšetrnějším způsobem, v souladu s přírodou a minimálním zatížením vinných keřů.

Březí – Ořechová hora

Námi pěstované odrůdy: Ryzlink vlašský, Irsai Oliver, Rulandské šedé, Modrý Portugal

Trať proslulá především Ryzlinkem Vlašským. Vápenaté podloží této lokality dává u této odrůdy typicky minerální vína.

Dolní Dunajovice – Plotny

Námi pěstované odrůdy: Sauvignon, Veltlínské zelené, Solaris, Frankovka, Svatovavřinecké, Cabernet Moravia

Sprašové vápenaté podloží této lokality dává výborný předpoklad pro výrazný aromatický projev zde pěstovaných odrůd. Tato poloha je proslulá zejména Veltlínským zeleným a díky specifickému mikroklima pod Slunečným vrchem dává vyzrát také modrým odrůdám.

Dolní Věstonice – U kapličky

Námi pěstované odrůdy: Sauvignon

Jedna z nejlepších vinných tratí na Moravě, přímo na úbočích Pálavy nedaleko Dívčího hradu. Vápencové podloží, valouny vápence a samotná špičková poloha této lokality umožňují hroznům dozrát v průměru o 2 týdny dříve než v jiných lokalitách. Momentálně je tento vinohrad vyklučen a chystáme jej na novou výsadbu.

Horní Věstonice – U Venuše

Námi pěstované odrůdy: Veltlínské Zlaté

Další, vysoce kvalitní, slavná „Pálavská“ lokalita na úbočích Pálavy. Vápencové podloží, valouny vápence a zde vysázená stará rakouská odrůda Veltlínského Zeleného – Veltlínské Zlaté se stává jedním z našich nejvzácnějších vinohradů.

 
Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně